Бюрократична машина або як посилають чінуші

Складно собі уявити, щоб в століття нанотехнологій, люди залишалися без світла. Однак саме це сталося на Сумщині. Тут вже тиждень два села — Боброве та Селище залишаються без світла. Люди звернулися до нас в редакцію за допомогою.

Ми здійснили більше 30 дзвінків у різні інстанції. Починаючи від містечкового відділення «Сумиобленерго» і закінчуючи Міністерством енергетики та вугільної промисловості. Ніде не вдалося додзвонитися з першого разу за номером, вказаним на офіційних сайтах.

Сумиобленерго сайт

- Надсилайте офіційний запит, тільки так ми зможемо щось зробити , — сказала прес-секретар ПАТ «Сумиобленерго».

Отримана відповідь від прес-служби ПАТ «Сумиобленерго» – відписка чистої води. По суті питання – коли включать світло, відповіді так і не надали.

А, доки ми слідуємо бюрократичними доріжками, люди не мають змоги ні поїсти нормально, адже без холодильника це неможливо, ні дотримуватися гігієни. Дорослим важко в таких умовах, що ж тоді казати про дітей?!

Кожна служба перекладає відповідальність на нижчу за рангом, коли ж ми спустилися донизу цього ланцюжка, то … нас відправили назад на самий початок вгору. Коло замкнулося.

Навіть самі чиновники не вірять, що цілі села можуть тримати без світла!

- Ні, я впевнена на 99, 9% що такого не може бути, щоб села були без світла, ви щось плутаєте, — відповіли нам у Міненерго.

А, що ж з цього приводу нам розповість місцева влада?!

Голова райдержадміністрації  Віктор Химич- Протягом 5-6 вересня вийшли з ладу шість трансформаторних підстанцій. Попередньо десь за тиждень до того, було злито трансформаторне масло, — розповідає Віктор Хіміч, голова Райдержадміністрації Лебединського району.

Голова так і не зміг пояснити, хто відповідає за цю ситуацію. Ну, звичайно ж, стандартна ситуація для чинуш. Про відповідальність вони не чули, годі й сподіватися Проте чиновник з легкістю перекидає відповідальність на керівника районної філії Рем.

- Світла може не бути ще тиждень, а може й два, — заявляє Олександр Курочка, керівник філії РЕМ.

Усе так просто, лише одним реченням громадян ставлять практично у нелюдськи умови. Так спокійно і невимушено. Мовляв, наш народ звик і не до такого.

Крім телефонних дзвінків ми написали заяву в прокуратуру, за фактом службової недбалості стосовно посадовців ПАТ «Сумиобленерго». Так само була складена скарга, яка зареєстрована на гарячій урядовій лінії 1545.

Стає трохи сумно від того, що ні національні телеканали, ні обласні, так і не відреагували на існуючу проблему. Що ж виходить, що ЗМІ показують лише те, що приносить фінансову вигоду? А, де ж четверта влада, коли вони так потрібні людям?

І це тільки окремо взятий випадок, про який нам вдалося дізнатися. Адже коли мова йде про маленьке село, голова якого живе в місті, ніхто палець об палець не вдарить. Скільки ж таких ситуацій по всій країні? У той час як в Європі, неважливо маленьке село або величезний мегаполіс, там права кожної людини понад усе.

Автор записи

Залишити відповідь

− 5 = 2