Більше 50% українців проти реформ уряду!

Більше 50% українців проти реформ уряду!

Масштабне соціологічне дослідження показало, що більшість українців не підтримує реформи, які проводить уряд. Соціологічне опитування було проведено у березні місяці громадською організацією «Ліга виборців». Всього було опитано 2000 громадян з усіх куточків країни, не включаючи тимчасово окуповані території Донбасу і Криму.

Основним питанням, яке задавали респондентам, було: «Яка з реформ, котру проводить уряд, найбільш позитивно вплине на стан українського суспільства?». Лише 12,8% опитаних громадян підтримали реформу освіти, 8,8% – підтримали медичну і лише 5,8% — пенсійну.

– Основним результатом було те, що половина опитаних (50,3%) нам сказали, що ні одна з перерахованих реформ не буде нести в собі якогось покращення. Майже 20% не змогли дати відповідь на це питання, вони не визначилися зі своїм ставленням, – підкреслює кандидат соціологічних наук Ганна Падалка.

Громадська організація «Кожен спроможен» провела соціологічне дослідження, вже у квітні, однак ситуація не змінилася на краще, а навіть навпаки. Дослідження відбулося у Сумській, Донецькій і Дніпропетровській областях. Всього було опитано 1000 осіб. 56,1% респондентів були налаштовані негативно по відношенню до реформ, 21% не сформували своєї думки стосовно нововведень. 10,6% підтримали реформу освіти, 7,4% підтримали медреформу і лише 4,9% — пенсійну.

– Неможливо викликати швидку допомогу, коли у тебе зашкалює тиск, а про маленьку пенсію і говорити нічого, ми зараз не живемо, а виживаємо, – обурюється пенсіонерка з Житомира Ганна Василівна.

А, як вимірювання градусу громадської думки впливає на курс країн у світовій практиці? Так вперше у США серйозно дослухався до результатів соц опитувань Франклін Рузвельт. Харизматичний політик сам звернувся з проханням про дослідження в 1940 році. У цілому влада використовує опитування, щоб дізнатися настрої і думки людей і при необхідності вплинути на них. Однак, чи прислухаються до міркувань громадськості? За результатами дослідження соціологія на пряму впливає на політику американського уряду. Особливо це було помітно в області зовнішньої політики, навколишнього середовища та енергетики, де дії влади повністю збігалися з думкою людей.

А що ж в Україні, відреагують високі чини на громадську думку або проігнорують її? Час покаже! Однак, насторожує, що 20 % опитаних українців не мають свого погляду на реформи. Як же так?! Адже вирішується доля України і кожного з нас, і кожен спроможен ретельно підходити до питання вивчення того, що відбувається в країні!

Автор записи

Залишити відповідь

× 2 = 12