Авторське право. Як захистити своє? (ВІДЕО)

Учасники Всеукраїнського товариства «Кожен спроможен» звернулися до суду. Заяву було подано з приводу використання логотипу і символіки, колишніми членами організації. Сумно, що в нашій країні закони про інтелектуальну власність кожен трактує так, як йому заманеться.

Так, все ж, що таке інтелектуальна власність і авторське право? Ми вирішили поспілкуватися з професіоналами, які знають про авторське право не з чуток.

- Питання авторського права та інтелектуальної власності сьогодні дуже актуальними, у зв’язку з прагненням нашої країни вступити до Євросоюзу і т. д.

Так кому ж належить право на використання торгової марки або логотипу?

- Право на торговельну марку належить тому, хто перший подав заявку на реєстрацію торгової марки «Украпатент», — зазначає Тамара Єгорова, керівник патентного бюро «СКТ»

Як же можна в Україні вирішити питання порушення права інтелектуальної власності?

- Практично всі суди займаються питаннями охорони інтелектуальної власності або вирішенням спорів інтелектуальної власності. У вас є можливість звернутися в господарський суд, адміністративний суд, якщо йдеться про юридичних осіб. Там можна звертатися з вимогою припинити і відшкодувати збиток, який нанесено. Так само можна скористатися нормами кримінального права, яке теж передбачає відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності, — говорить пані Тамара.

Тим часом у Європі право інтелектуальної власності дотримується так само, як і право власності на машину, чи там наприклад землю… А от у нас чомусь зовсім інакше.

- У Європі ставлення до власності зовсім інше, воно вкоренилося. Тому право інтелектуальної власності шанується так само, як право будь-якої іншої власності, — розповідає директорка патентного бюро.

А, що ж у судах? Замість допомоги у вирішенні спорів про авторське право та інтелектуальної власності, ситуація продовжує стояти на місці. Ось так у нас не те, що не дотримуються норм та законів про інтелектуальну власність, у нас взагалі зневажають авторське право.

- Якщо питання стосується юридичних осіб і мова йде про господарський суд, то там є певні строки: два місяці на процес, по місяцю можливе подовження за клопотанням сторін і один місяць можуть ще подовжити за клопотанням голови суду. Тобто 5 місяців визначені. Якщо мова йде про цивільний процес, то тут все набагато довше — півтора, два і три роки. Це звичайно проблема, яка стосується не тільки інтелектуальної власності. Це абсолютно всі питання, пов’язані з цивільним процесом, — акцентує Тетяна Єгорова

А, що ж скажуть самі служителі Феміди з цього приводу?!

- На кожного суддю припадає 1481 звернення громадян. Рішення й можуть бути якісним, але далеко за межами всяких термінів, розповідає суддя-спікер Юрій Сліщенко

Що ж, не знання законів не звільняє від відповідальності. Авторське право вже давно перестало бути чимось позамежним. Саме тому важливо, з одного боку, знати свої права, а з іншого пам’ятати обов’язки, тобто не порушувати права інших. Адже авторське право це не тільки виробництво або мистецтво, це і розміщення фотографій в мережі, і вірш, і навіть пост.

Автор записи

Залишити відповідь

8 + 7 =