75% молоді бажає відкрити свій бізнес, але чи зможе?

75% молоді бажає відкрити свій бізнес, але чи зможе?

Українська молодь налаштована дуже рішуче і більшість, а це 75% молодих людей хочуть відкрити свою справу, а не працювати за наймом або на держ. службі. Саме це показало дослідження, яке провела соціологічна група «Рейтинг». А, що чекає активних і підприємливих українців у реальності? Чи не зникне їх запал і ентузіазм?

У соц.опитуванні взяло участь близько 2000 осіб. Вікова категорія від 18 років і старше. Дослідження проводили у 2013-му та 2018-му роках. П’ять років тому 50% учасників опитування виступали за розвиток ринкових відносин. Сьогодні ця цифра зросла до 58% опитаних.

Найбільша кількість бажаючих працювати на себе опинилися у віці 18-35 років. Таких 66% опитаних, а серед 36-50-літніх, хочуть свій бізнес 63%. А от серед тих, кому 51 рік і старші не хочуть ставати підприємцями або ж не знають, що краще – робота за наймом чи все-таки власний бізнес. Воно і зрозуміло, вік, бажання стабільності і стара закалка не дозволяють цій віковій категорії вийти зі своєї зони комфорту.

Найбільше бажаючих стати підприємцем знаходиться на півдні та заході України, у той час, як в центрі і на сході кількість українців, охочих відкрити свій бізнес знижується. Однак серед забезпечених людей з вищою освітою, тих, хто хоче працювати не за наймом більше, у той час, як безробітні навіть у планах не бачать свою економічну свободу.

mysite

– Серед тих, хто хотів би мати власну справу, зросла оцінка перспектив на старт власного бізнесу у найближчому майбутньому. Сьогодні 22% тих, хто бажав би займатися підприємництвом, заявили про значні шанси у відкритті бізнесу в найближчий час (в минулих опитуваннях таких респондентів було не більше 6%). Про незначні шанси в цьому напрямку заявили 41%, про їх відсутність — 31%, – пишуть соціологи «Рейтинг».

При цьому, як показує практика, українці в основному обирають бізнес у сфері торгівлі і надання послуг (салони краси, громадське харчування, перевезення). Однак, як не допустити банкрутства серед новоспечених бізнесменів? Зрозуміло, в першу чергу у майбутнього підприємця повинен бути чіткий бізнес-план. Адже з 10 нових підприємств, до кінця року може закритися 65-85%. Надалі такі люди знову спробують себе у власній справі, але їх кількість значно падає.

А, як стимулюють відкриття малого бізнесу у світі? Наприклад, у Канаді є ряд фінансово-податкових переваг. На побудову бізнесу тут дають позики, особливо, якщо це рідкісний вид бізнесу, який потрібен суспільству. У всіх глибинках держави існують консультації для майбутніх бізнесменів, де для них абсолютно безкоштовно проводять лекції, тренінги та семінари!

Woman-executive

Український бізнес на своєму шляху стикається з цілою низкою труднощів. Чиновники піклуються про те, щоб загартувати майбутніх представників середнього класу. Відкривши власну справу, підприємцю доводиться залишатися наодинці зі своїми проблемами. Тим часом у розвинених країнах малий бізнес забезпечує більш 65% робочих місць.

Як змінити ситуацію в Україні та стимулювати розвиток малого бізнесу? У першу чергу за допомогою розробки спеціальних програм для підтримки підприємництва. Для цього достатньо скористатися успішними моделями даного напрямку з міжнародного досвіду. Ну, і звичайно освіта – це наріжний камінь, на якому тримається все. Кожен спроможен стати фінансово грамотним, розвиватися і досягати результатів!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

2 − = 1