60% українців вважають, що якість послуг електропостачання не відповідає тарифам!

60% українців вважають, що якість послуг електропостачання не відповідає тарифам!

Тарифи на комунальні послуги – питання актуальне для більшості українців, особливо враховуючи той факт, що ціни змінюються, а умови на отримання субсидій стають більш жорсткими. А, як самі українці розцінюють якість послуг у співвідношенні до їх тарифної сітці?

Згідно з проведеним дослідженням соціологічної групи «Рейтинг» більше 60% громадян вважають, що вартість такого ресурсу, як електроенергія не відповідає своїй якості. При цьому в цілому 70% опитаних задоволені послугами, а ось 28% – скоріш не задоволені. І, звичайно,  задоволені більшою мірою городяни, адже з проблемами електромереж частіше стикаються жителі сільської місцевості.

При цьому 20% українців вважають, що Україна є повністю енергетично залежною країною, половина опитаних громадян вважають країну частково залежною і тільки 20% думають, що країна незалежна у всіх сенсах цього слова. Показовим чинником є і те, що кожна десята людина, яка взяла участь у опитуванні не змогла відповісти на це питання. Це у черговий раз демонструє необізнаність громадян у такому серйозному питанні.

Безумовно, у всіх свої проблеми, і багато громадян замкнені в нескінченному кільці – робота-дім-сім’я. Але ж наш добробут залежить від економічної ситуації в країні. А, як її можна контролювати і регулювати, якщо не бути в курсі, що відбувається і не формувати власної думки з даного питання!?

site_2_010818

У той же час, якби українцям надали реальний вибір – більш низькі тарифи, але менш надійний енергопостачальник або ж більш висока вартість світла, але і з більш якісними послугами, то 44% опитаних обрали більш надійного постачальника електроенергії. А ось 30% схиляються до менших тарифів, для 18% немає ніякої різниці і 9% не змогли визначитися. Дорогі тарифи обрали жителі західної України і Центру, молодь і люди середнього віку.

90% українців позитивно ставляться до відновлюваної («зеленої» енергетиці), 8% – нейтрально, 2% – ставляться негативно, ну, а 3% ще не визначилися. При цьому 75% респондентів підтримують введення «зеленого тарифу» для виробників електроенергії з відновлюваних джерел, що сприятиме переходу України на відновлювальні джерела енергії, а от 15% не підтримують, ну і по традиції є 10% людей, які не визначилися зі своїм вибором.

Незважаючи на таку затяту підтримку з боку простих громадян – альтернативна енергетика, на жаль, в Україні знаходиться у зародковому стані. За даними Держенергоефективності частка поновлюваних джерел енергії становить 5,8%, а в електроенергетиці – 7,8%. Адже не так давно на Дніпропетровському «Південмаші» був цех вітряків, однак сьогодні він закритий.

site_3_010818

Для порівняння. У Німеччині 95% енергії забезпечується саме з поновлюваних джерел, а саме – вітру, сонця та біомаси. Країна вже готова до відмови від атомної енергетики і скорочення вугільної.

Земля сьогодні живе у борг – використовуючи ресурси майбутніх поколінь, все це загрожує екологічною катастрофою планетарного масштабу. У той час, як європейські країни всіма засобами шукають нові методи отримання енергії, Україна продовжує нещадно витрачати природні ресурси. Чому ж при всіх необхідних умовах альтернативна енергетика в Україні знаходиться у такому жалюгідному стані? А, може такий стан речей просто вигідний олігархату, у чиїх руках сьогодні зосереджені непоновлювані джерела енергії? Кожен спроможен не залишатися байдужим до таких важливих питань, адже нашим дітям жити і будувати своє майбутнє в Україні, і хто подбає про них, якщо не ми?!

Автор записи

Залишити відповідь

2 × = 10