16 мільйонів за 8 робочих днів: нардепи отримали відпускні!

16 мільйонів за 8 робочих днів: нардепи отримали відпускні!

Поки прості українці буквально виживають на мінімальні пенсії і зарплати, шоковані пропонованим урядом прожитковим мінімумом, нардепи отримують мільйони відпускних, відпрацювавши від сили кілька днів.

13 липня відбулося останнє пленарне засідання народних депутатів Верховної Ради України перед канікулами. Тепер «слуги народу» на відпочинку, чи на заслуженому? Це, звичайно, велике питання! Але, як би там, не було, а за свої труди нардепи отримали, аж 16,3 мільйона гривень! Ця інформація доступна на порталі використання публічних коштів.

Найцікавіше, що 15 млн. грн. з вищевказаної суми були видані чиновникам та працівникам Ради на руки. При цьому в липні народні обранці провели лише 8 пленарних засідань! Дев’ята сесія Верховної ради України VIII скликання відкриється вже у вересні.

У січні ж нардепи отримали ні багато, ні мало – 14 млн. гривень і це при тому, що засідання проводилися тільки з 16 по 19 січня! Інші робочі будні повинні були проходити в комітетах, комісіях і фракціях.

У минулому жовтні, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявляв, що за прогули, слуги народу були оштрафовані на 3 мільйони гривень! За словами спікера тепер питання прогулів вже не стоїть так гостро, однак, незважаючи на це в липні є 14 депутатів, які жодного разу не проголосували! А, зарплату і відпускні звісно отримали.

parubiy

Cпікер Верховної Ради України Андрій Парубій

Задумайтесь тільки, адже всі ці мільйони гривень йдуть з кишень простих українців – наших з вами кишень! Чи варто годувати людей, які так безвідповідально ставляться до питання долі українського народу? Адже єдиним джерелом влади в країні є народ!

У 2017 році зарплатний фонд народних депутатів склав 548,4 млн. грн, з яких 416, 4 млн. гривень пішли саме на гонорари нардепів, а 75,5 млн. гривень на стимулюючі надбавки і доплати, 29,2 млн. гривень на матеріальну допомогу, цікаво, правда, що це за матдопомога така, для «бідних» депутатів? 27, 3 млн. гривень пішло на премії, а ще 2, 2 млн. гривень на відрядження по країні.

Однак на цьому ще не все. Крім зарплат, українці оплачують народним обранцям також роботу помічників, оренду житла, проїзд, у межах країни, телефонний зв’язок, відрядження помічників, приміщення для прийому виборців по округах, канцтовари та оренду приміщень для зборів!

Думаєте, це всі витрати? Не тут-то було! А, як же утримання самого приміщення Верховної Ради площею 75, 133 тис. кв. м.! На будівлю у минулому році пішло, увага – 110,7 млн. гривень і на комуналку ще близько 40 млн. гривень! Ну, а утримання автопарку Верховної ради обійшлося у 50 млн. гривень!

Законодавча діяльність теж влітає у копієчку українцям. Так створення одного закону, за оцінками 2017 року, становить 423, 6 тис. гривень, а реєструється понад півтори тисячі проектів і сотні законів затверджується!

У цілому, за даними на 2017 рік, у Раді працювало 4 388 співробітників. З них 423 депутати, 1692 помічника-консультанта, 1055 працівників апарату ВРУ та 1218 співробітників підвідомчих підприємств!

Цікаво, що в Європарламенті 750 депутатів, але ж вони представляють весь Євросоюз! Чисельність парламентарів у різних країнах світу дуже відрізняється – від декількох десятків до декількох тисяч (у Китаї 2978 осіб). При цьому 150-300 депутатів – цілком звичайна практика для колективу парламенту. Наприклад, у Австралії – 224 депутати, у Австрії – 247, у Бельгії – 221, у Чилі – 167, а у Швейцарії 247.

У цілому ми бачимо, що 300 народних обранців, це цілком адекватна кількість депутатів для парламенту. Вибір за українцями – утримуватити більше 400 депутатів, які не завжди сумлінно ставляться до покладених на них обов’язків чи все-таки скоротити їх кількість. Кожен спроможен бути у курсі того, що відбувається в країні і контролювати діяльність, як парламентарів, так і уряду в цілому! Тільки так можна домогтися порядку і процвітання в країні!

Юлія Гутшабес

Автор записи

Залишити відповідь

3 + 3 =