112 медалей — українці вперше перемогли на Всесвітній Гімназіаді!

112 медалей — українці вперше перемогли на Всесвітній Гімназіаді!

4000 спортсменів, 58 країн, 18 видів спорту. У Маракеші з 2 по 9 травня відбулася ХVІІ Всесвітня літня Гімназіада, під егідою міжнародної організації шкільного спорту (ISF). Українські спортсмени вперше за історію змагань посіли перше місце, завоювавши 112 медалей!

– Вітаю з фантастичним успіхом! Дякую за ваші чудові перемоги. Ви – майбутнє нашої країни! Так тримати! – Привітав спортсменів президент.

122 школяра 14-17 років з 22-х областей країни представляли Україну в Марокко. Юні спортсмени захищали країну з таких видів спорту: стрільба з лука, легка атлетика, бокс, шахи, велоспорт, фехтування, художня гімнастика, спортивна гімнастика, спортивна аеробіка, дзюдо, карате, петанк, плавання, тхеквондо, теніс, вільна боротьба, боротьба греко-римська. Найбільше чемпіонів і чемпіонок виявилося з боксу, художньої гімнастики, тхеквондо, боротьби греко-римської та вільного стилю. Серед спортсменів є переможці чемпіонатів Європи та Світу, чемпіонатів України та I Гімназіади України.

– Майже у кожному змаганні наші юні спортсмени демонстрували свою вправність та вміння. Українська збірна впевнено перемогла у більшості змагань і зараз займає почесне перше місце. Таким результатом завдячуємо тренерам та батькам школярів,ну і зрозуміло, самим дітям. Вони доклали надзвичайні зусилля, щоб досягти таких успіхів, – розповів заступник Міністра освіти та науки України Роман Греба.

Школярі-спортсмени завоювали 37 золотих, 39 срібних і 34 бронзових медалі.
Вперше Гімназіада відбулася у Німеччині, у 1974 році. Спочатку спортивне змагання проходило один раз на два роки, потім один раз в чотири. У 2016 році за рішенням Генеральної асамблеї конкурсу повернули колишню періодичність – раз на два роки. На африканському континенті Гімназіада проводилася вперше. На сьогоднішній день конкурс відбувся у таких країнах: Німеччина, Франція, Туреччина, Італія, Іспанія, Бельгія, Кіпр, Китай, Греція, Катар, Бразилія, Марокко. Гімназіада є серйозним трампліном до Олімпійських ігор, саме тут юні спортсмени вперше отримують досвід міжнародних змагань.

Спорт і здоровий спосіб життя – титани, на яких тримається здоров’я громадян. Саме тому так важливо з дитинства прищеплювати до них любов. Кожен спроможен вести активний спосіб життя, адже кращий приклад для підростаючого покоління – власний!

Автор записи

Залишити відповідь

+ 1 = 10