Олександр Довженко — метр українського кіно (ВІДЕО)

Олександр Довженко — метр українського кіно (ВІДЕО)

«Думай неухильно тільки про велике. Підніми природу до самого себе, і хай Всесвіт буде віддзеркаленням твоєї душі»

Олександр Довженко

Свобода … Яке сильне і значуще слово! Однак, що таке свобода?! Цінує людина свою волю в повсякденному житті?! Чи усвідомлюють люди, щастя волі думки і волі точок зору? Сьогодні кожен спроможен заявити про свою любов до Батьківщини і народу, однак нещодавно, за такі висловлювання суспільство жорстоко каралося. А, патріоти ціною свого життя, ціною власного я, розповідали про прекрасну і велику державу Україна на весь світ.

Безстрашним і талановитим співцем рідного краю був і Олександр Петрович Довженко. Пройшовши довгий шлях вчителя, ілюстратора і публіциста він нарешті зайнявся справою всього свого життя — кінематографом. Кадри кінострічок драматурга назавжди закарбували велич українського народу. Самобутність, особлива філософська глибина, і втілення життя на екрані нікого не залишали байдужими до творів митця!

В часи СРСР, за залізною завісою світ говорив про Довженка, як про «Гомера кіно». У той час, на радянських теренах кінорежисера не переставали засуджувати, звинувачуючи у націоналізмі. Перша повномасштабна робота апологета українського кіно «Звенигора» потрясла далеке зарубіжжя, тріумфально проклавши шлях у світове співтовариство кінематографістів. Закордонна слава не принесла радості славетному мислителю, адже на голову талановитого українця обрушився гнів вождя пролетаріату Йосипа Сталіна.

Режисер створить ще ряд захоплюючих дух кінофільмів — це і «Земля», і «Арсенал», «Щорс», проте багатьом планам відомого постановника не судилося здійснитися, залишаючись на папері. Кожен фільм Олександра Петровича як натягнута струна — на межі можливостей, як фізичних, так і емоційних. Твори сповнені безмежною силою, величчю і могутністю людського духу!

Довженко розповів всій планеті про Україну зрозумілою і близькою мовою для всіх. Режисер за покликанням, він проживав кожну роль разом з виконавцем. Все життя епохального українського кінематографіста — це протистояння. Протистояння аморальності і свавіллю, протистояння репресіям і несправедливості!

Сьогодні, день народження Олександра Довженка одночасно є і Днем українського кіно, коли кожен спроможен згадати талановитого сина української землі! Кожен спроможен, переглядаючи фільми видатної фігури міжнародного кінематографа зануритися в світ великого кіно. У світ справжніх почуттів і пристрасті, світ людської краси і прихильності природи.

Кожен спроможен дізнатися більше про видатного українського діяча кіно Олександра Петровича Довженка та ознайомитися з його безсмертною творчістю:Автор записи

Залишити відповідь

5 × 5 =