Вченими встановлено, що брехня погіршує стан здоров’я!

Вченими встановлено, що брехня погіршує стан здоров’я!

Тля їсть траву, іржа залізо, а брехня – душу

Чехов А.П.

Брехня і обман людей — що це? Вада, недолік характеру, або навіть злочин? Найчастіше неправда сприймається як порушення норм поведінки. Однак, крім моральних наслідків, обман веде ще й до порушення здоров’я! Так, Вам не почулося, схильність брехати, призводить не тільки до психічного нездоров’я, але і до тілесних захворювань! Перебільшення своїх талантів або можливостей, плітки, вигадка причин запізнень або несвоєчасно виконаної роботи — все це веде до хвороб!

Для того, щоб довести плачевні наслідки брехні, вченими, на чолі з Анітою Келлі в американському університеті Нотр-Дам, був проведений експеримент «Наука правди». Протягом 10 тижнів науковці спостерігали за станом 110 випробовуваних. При цьому половина добровольців намагалася говорити правду, друга ж група вела звичайний спосіб життя. Стан здоров’я учасників експерименту щотижня обстежували. Так само, піддослідних перевіряли на детекторі брехні, щоб встановити скільки «бажаного» було видано за «дійсне».

За підсумками лабораторного аналізу, виявилося, що здоров’я випробовуваних безпосередньо залежало від кількості неправди. Так, у «правдолюбів» значно зменшилися, якщо не зникли взагалі головний біль і подразнення горла! Крім цього у них покращився загальний стан організму і тонус. Люди, які намагаються не обманювати, відчули себе більш спокійними, впевненими та гармонійними!

Вчені встановили, що ті, хто не обманює по дрібницях, краще вибудовують взаємини і налагоджують контакти у суспільстві! Так, кожен спроможен завдяки своєму «чесному життю» не тільки його не ускладнювати, але й поліпшити своє здоров’я! Кожен спроможен говорити правду і кожен спроможен бути здоровим!

Експерименти ж, проведені вашингтонськими вченими мужами у клініці Мейо, у Рочистері, довели, що неправда може не лише погіршити фізичне і моральне здоров’я, але і стати смертельно небезпечним заняттям! Особливо важливо говорити правду на прийомах у лікарів, коли справа стосується симптомів захворювань та способу життя хворого!

Кожен спроможен завдяки своїй чесності, не тільки поліпшити моральний вигляд, але й зміцнити фізичне та психічне здоров’я! Кожен спроможен не обтяжувати себе тягарем брехні, наповнюючи своє життя легкістю і щастям! Кожен спроможен перебувати у гармонії з собою і навколишнім світом!

Джерело: http://shamenkov.ru/nauka-pravdyi/

Автор записи

Залишити відповідь

4 + 3 =