А, Ви чекаєте, поки хтось наведе лад у домі?!

А, Ви чекаєте, поки хтось наведе лад у домі?!

Порядок і чистота, гармонія і затишок — кожен прагне облаштувати своє домашнє гніздечко так, щоб раділо око. А, як там становище за вікном? Наскільки упорядковане подвір’я? Хочеться у ньому бути і залишатися якнайдовше або виникає бажання покинути територію біля житлових під’їздів якомога швидше?

Насправді щоб облагородити українські дворики, не потрібно витрачатися на тисячі гривень або нескінченно скаржитися на недбайливі ЖКГ. Достатньо діяти спільними зусиллями змінивши байдужість участю у суботниках та толоках! Адже посадка дерев і клумб, навіть просте прибирання здатні перетворити похмурі ділянки ґрунту в зелені радісні острівці!

Так, вчиняють сотні тисяч небайдужих до свого краю громадян. Так вчинили і мешканці однієї з українських багатоповерхівок, упорядкувавши двір зеленими насадженнями.

 Не витрачаючи багато коштів, спільними стараннями подвір’я сповнене пахощами квітів і сяє чистотою! При цьому територія другого під’їзду, цього ж будинку, залишилася невигідно підкресленою змученими стеблами вигорілої смітної трави, адже сусіди активістів не побажали змінити сумну дійсність:

Благоустрій-2

Що це — уособлення ліні? Протест проти поліпшення умов життя або нездатність усвідомити, що зміни почнуться тільки завдяки своїм активним діям? Як би там не було, але факт залишається фактом: «Хто хоче — шукає можливості, хто не хоче — шукає причини!»

Яскравим прикладом байдужості слугує ця млява картина в’янучих рослин. Один будинок, одні можливості, але у когось є бажання змінювати навколишню дійсність, а хтось воліє залишатися у стороні. Між тим, така ситуація переноситься і на те, що відбувається у країні в цілому! Рух уперед неможливий, поки всі не почнуть діяти спільно! Доки кожен не усвідомить, що майбутнє держави знаходиться у руках кожного громадянина!

Для того, щоб відчути зміни на собі, необов’язково відразу робити кардинальні кроки. Кожен спроможен почати з малого — з куща посадженого власноруч у дворі, з об’єднання небайдужих людей до долі прилеглих територій. Кожен спроможен почати зі спроби вирватися з вузького замкнутого кола — «дім — сім’я — робота — дім» і брати участь у громадському житті міста, регіону, країни, кінець кінцем!

Кожен спроможен зруйнувати шаблон «Наша хата з краю» і разом із всеукраїнським товариством «Кожен спроможен» йти дорогою змін на краще! Важливо при цьому вірити в себе і свої сили, адже разом люди здатні подолати все!

Автор записи

Залишити відповідь

4 × 9 =