Байдужість, страх або нерозуміння?! (ВІДЕО)

Байдужість, страх або нерозуміння?! (ВІДЕО)

Що ж таке байдужість? Лікар, який виконує свій обов’язок без емоцій і співчуття? Чи пішохід, що проходить повз людину, що впала? А, може це пара закоханих, яка ігнорує пронизливий жіночий крик, що доноситься із підворіття? Як би там не було, але людина часто опиняється перед вибором: «не звертати уваги на те, що відбувається» або «діяти».

У кінці 20-го століття, талановитий фотограф-документаліст із Південної Африки — Кевін Картер відвідав Судан, де в цей час був повальний голод через громадянську війну. Тут Кевін зробив фатальний кадр «Голод в Судані» (див. фото вище), який приніс йому трагічну славу і Пулітцерівську премію.

Об’єктами унікальної світлини стали знесилена від голоду дівчинка і гриф-стерв’ятник, що чекає на смерть. Фотограф відобразив жахливу картину, після чого відігнав хижу птицю і пішов заданим курсом. Подальша доля дитини була не відома. Знімок був зроблений навесні 1993 року, влітку 1994-го Кевіна Картера удостоїли нагороди.

Опубліковане фото шокувало суспільство. Всіх турбувала бездіяльність Картера, а не заклик про допомогу цілого народу, що гине у муках. Премія недовго тішила свого володаря, і через два місяці після подій Картер покінчив життя самогубством, не витримавши громадського осуду… Засудження, як вірус вразило людські розуми.

Що ж це? Байдужість з боку фотохудожника? Галас, що відволікає увагу людей від трагедії цілої нації? Спосіб звинуватити в черствості людини, що сурмить про біду?! Чи все ж кричущий випадок байдужості?

Часом людські долі вершать прості речі — окраєць хліба, слово, сказане вчасно, елементарна посильна допомога… З іншого боку, очевидні на перший погляд речі, при найближчому розгляді виявляються не такими вже однозначними.

Кожен спроможен не залишатися байдужим. Між тим кожен спроможен не піддаватися думці натовпу, самостійно виважуючи факти. Кожен спроможен мислити, а значить, кожен спроможен оцінювати події з позиції власного «я».

Відео «Одна сота секунди». Про життя і смерть за п’ять хвилин:

Автор записи

Залишити відповідь

7 − 4 =